O TRENÉRECH

Anna Votrubcová 

Anička se začala lakrosu věnovat v roce 1998 v Radotíně. Hrála v ženské lakrosové reprezentaci, na mistrovství světa do 19 let v roce 2007 byla kapitánkou týmu a získala ocenění „Srdce lakrosu“. Účastnila se stáže v USA. Trenérské zkušenosti sbírala v Nizozemí, Belgii, Švédsku, Slovensku a Polsku. Teoretické znalosti získala v kurzech FTVS, US Lacrosse a České obce sokolské. V roce 2016 byla nominována mezi 10 nejlepších trenérů v soutěži Díky, trenére!

V roce 2013 Anička založila oddíl lakrosu Sokol Zbraslav, který se stále rozšiřuje a má členy od 4 let až do dospělosti. Je vedoucí celého oddílu, trénuje nejmladší přípravku a mentoruje všechny ostatní kategorie. Nejvíc u ní oceníte dobré komunikační schopnosti, pozitivní přístup, motivaci a povzbuzení hráčů. Má svěží tréninkové plány, ráda dělá cvičení, která zahrnují současně zábavu i trénink dovedností. Dává do tréninku i lekce, které se dají přenést do života.

Anička říká: „Jsem velice ráda, že se mi naskytla příležitost pracovat s kolektivem zapálených lidí, s kterými společně díky tvrdé dřině vytváříme něco skutečného a užitečného. Mým cílem je nejen ukázat a učit krásu našeho indiánského sportu, ale především pomoci sbírat zkušenosti, které budou zároveň životními lekcemi. Věřím, že když naše děti dokážeme inspirovat jít si za svými cíli a být v životě vděčný, dosáhneme s naším klubem pokroku a úspěchu a to nejen na hřišti.“

Brian Witmer

Hlavním trenérem všech věkových kategorií ve zbraslavském lakrosovém oddílu je Američan Brian Witmer. Lakros hrál ve svém rodném městě Oswego ve státě New York. Procestoval téměř celý svět, kromě mnoha států USA např. Kanadu, Austrálii, Itálii, Německo, Hongkong, Singapur. Nakonec zakotvil v České republice, kde se věnuje trénování dětí na Zbraslavi a na Smíchově. Na podzim 2021 postavil první mužský tým Zbraslavi, který svou existenci zahájil 3. místem na mezinárodním turnaji Frank Menschner Cup a zapojil se do Národní boxlakrosové ligy. Zároveň je hlavním trenérem mužské fieldlakrosové reprezentace.

Brian říká: “Koučování je tajemství věčného života. Sdílet radost z této hry, aby si ji ostatní mohli užít tak, jako jsem měl to štěstí já, není jen pro zábavu, považuji to za svou odpovědnost.”

Jiří Obraz 

Jirka je odjakživa sportovec. Jezdí denně na kole a rád hraje florbal. Potom, co jeho syn Kuba začal s lakrosem, časem se zapojil do trénování a přirozeně mu to jde. Trpělivě vysvětluje dětem cvičení, je schopný v organizaci turnajů a soustředění, poradí a pomůže se vším, co je potřeba.

František Klíma

Franta se začal věnovat lakrosu v pubertě a od té doby procestoval většinu českých, ale i zahraničních týmů. Jeho hráčské zkušenosti s radostí předává mladým nadějím v našem oddíle.

Adam Vejvoda, Jakub Obraz, Marek Šafanda a Jaroslav Horn

Mladí hráči, kteří vyrostli v našem oddíle, nyní předávají své dosavadní zkušenosti dál. Můžete se s nimi potkat od přípravky po starší skupiny, kde pomáhají se cvičeními.

Lenka Dočkalová

Lenka je sestra Aničky a pomáhala s trénováním dětí v samých začátcích oddílu. Aktuálně se věnuje především administraci a je členkou výkonného výboru a předsedkyní odboru sportu ve zbraslavském Sokole.