ČLÁNKY

Poděkování od městské části Praha-Zbraslav

2.3.2022

Koncem února se konalo setkání sportovních a kulturních organizací ze Zbraslavi a okolí, které sloužilo ke vzájemnému propojení, sdílení zkušeností a nápadů. Děkujeme za pozvání a ocenění od paní starostky Zuzany Vejvodové.

Autor fotografie: Hynek Kašpar

Článek: Lakros se v USA extrémně rozvíjí. Přecházejí do něho děti z baseballu, říká kouč Witmer

24.2.2022

Povídání o lakrosu s Brianem si můžete přečíst v článku zde.

Juniorská boxlakrosová liga ve Lvíčatech na ČT

4.2.2022

Podívejte se na reportáž, v které je divákům představen lakros. Video s mladými lakrosáky začíná v minutě 15:48.

Reportáž v Sokolském zpravodaji

17.1.2022

Vedoucí oddílu Anička Votrubcová představuje historii a činnost zbraslavského týmu. Mrkněte na video (začátek rozhovoru od minuty 2:49) na iVysílání České televize.

Rozhovor s naším americkým trenérem

7.1.2022

Zbraslavský oddíl lakrosu na turnaji Frank Menschner Cup 2021

13.9.2021

Zbraslavští lakrosáci zahájili novou sezónu už první zářijový víkend, kdy se konal v Radotíně mezinárodní turnaj Frank Menschner Cup. Kluci 15+ a jejich dva trenéři byli součástí týmu složeného z dalších domácích i zahraničních hráčů, kteří na turnaji bojovali za Zbraslav.
Po prvním prohraném zápase Zbraslav dvakrát vyhrála a počtem bodů a lepším skóre se jí podařilo dostat mezi první 4 týmy a zahrát si v semifinále proti LC Custodes. Radotínský tým byl nad její síly. V boji o bronz už ale kluci po vyrovnaném zápase s Berlin Spreewölfe vyhráli a úžasné 3. místo bylo jejich.
V zahraniční konkurenci, dokonce i ze Spojených států, se Zbraslaváci neztratili a předvedli skvělý výkon. Mladík Jára Horn a brankář Tomáš Čekal se dokonce dostali do All Stars výběru turnaje.
Pro všechny zúčastněné, ať už hráli, pomáhali, radili nebo fandili, je to cenná zkušenost a všichni se těší na další turnaje, tréninky a jiné společné akce zbraslavského lakrosového oddílu.
V případě, že se chcete přidat k oddílu lakrosu na Zbraslavi, mrkněte na více informací na lakroszbraslav.cz či kontaktujte přímo trenérku Aničku: andula@lacrosse.cz, tel. 723 584 278.

Text: Marcela Blažková
Foto: shutterlax.com

Sokol Zbraslav postaví historicky první seniorský tým

30.8.2021

Lakrosový oddíl, který existuje na Zbraslavi od roku 2013, postaví na zářijovém turnaji Frank Menschner Cup v Radotíně seniorský tým.

Dva zkušení zbraslavští trenéři, Brian Witmer a František Klíma, ho složili z hráčů pozvaných z celého Česka i zahraničí, kteří doplní zbraslavskou nejstarší kategorii v rozmezí 15 až 17 let. Naši mladí hráči tak budou moci získat cenné zkušenosti na mezinárodní úrovni.

„Pro zbraslavský lakrosový klub je to velký okamžik. V klubu je několik dětí, které si tuto hru doslova zamilovaly téměř před deseti lety, a nyní budou hrát v České republice na nejvyšší úrovni. Zkušení hráči se stěhují ze Spojených států do Prahy, aby hráli za náš tým, máme podporu místního úřadu a nové zázemí v podobě hřiště, které se buduje u ZŠ Nad Parkem. Toto bude pouze malá ukázka toho, kam až to s tímto klubem můžeme dotáhnout.“

V sezóně 2021/2022 by z tohoto týmu měl být účastník místních a mezinárodních lakrosových turnajů, který bude sbírat zkušenosti na ligovou soutěž v budoucnu.

Věříme, že stávající i noví členové našeho oddílu se stanou cenným potenciálem pro plnohodnotný seniorský tým. Velkou výhodou pro kvalitní přípravu týmu bude také nově postavené hřiště přímo na Zbraslavi.

Trenéři vidí v budování týmu v seniorské kategorii smysl za odvedenou práci s mládeží za posledních osm let. Mladší hráči tím získají motivaci a jistotu, kam až se mohou dostat a starší hráči přispějí k rozvoji lakrosu nejen v místním oddíle, ale především na lokální úrovni.

„Dlouhodobě vidím v lakrose problém s nízkým počtem klubů, jak v juniorské, tak následně seniorské kategorii. Jsme rádi, že se nám podařilo na Zbraslavi rozjet primárně dětské tréninky a nyní jsme se přiblížili k účasti na soutěžích pro dospělé. Práce však tady nekončí, ba naopak – v nové sezóně potřebujeme doplnit hráče do všech věkových kategorií a udržet si ty stávající,” říká hlavní trenérka Anna Votrubcová.

V případě, že se chcete přidat k oddílu lakrosu na Zbraslavi, mrkněte na více informací na lakroszbraslav.cz či kontaktujte přímo trenérku Aničku: andula@lacrosse.cz, tel. 723 584 278.

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit na turnaj Frank Menschner Cup v termínu 2.-4. září v Radotíně.

Anna Votrubcová, Marcela Blažková

Sokol Zbraslav postaví historicky první seniorský tým

Nejen zbraslavští lakrosisté se těší na nové hřiště

26.6.2021

Zbraslavský lakrosový oddíl doposud trénoval na menším hřišti u místního Sokola. Aktuálně však probíhá revitalizace sportovišť u Základní školy Nad Parkem, v rámci které se pracuje také na vybudování víceúčelového hřiště, které bude možné využít pro boxlakros.

Lakrosáci se tak těší, že konečně budou moct trénovat na hřišti vhodném pro jejich sport. Bude možné nabírat spontánně žáky přilehlé základní školy a naplnit dlouhodobý cíl – účast na mezinárodních turnajích a nastoupení do seniorské národní boxlakrosové ligy lakrosu v roce 2025. K tomu všemu jim nové hřiště pomůže.

Hřiště na boxlakros, kde se dají hrát i další sporty jako je třeba házená, basketbal, volejbal, o rozměru 30 x 43,5 m bude od okolí odděleno vyšším ochranným plotem. Nosnou konstrukci zajistí ocelové sloupy. Ve spodní části bude vymezený prostor mantinely, na které navazuje ochranné plexisklo a síť. Desky mantinelu a ocelová konstrukce jsou montovány přes gumové podložky, aby byl do velké míry snížený hluk nárazů míčů do mantinelů. Sportovní plocha bude opatřena osvětlovacím systémem osazeným na devíti osvětlovacích stožárech vysokých 8 m. Finální povrch víceúčelového hřiště je navržen jako litý plně probarvený povrch z polyuretanu EPDM, který účinně tlumí pády a má snadnou údržbu.

V současné době probíhá odkopávka zeminy, provádějí se drenáže, buduje se dešťová kanalizace, akumulační retenční a vsakovací nádrže. Dokončení revitalizace je naplánováno na konec letošního roku.

Těšíme se na všechny lakrosové příznivce, kteří se přijdou na naše nové hřiště podívat či si rovnou zahrát! V nové sezóně uvítáme také nové hráče (kluky i holky) ve věku 5-15 let. Více informací najdete na webu lakroszbraslav.cz či u hlavní trenérky Anny Votrubcové (723 584 278).

Text: Anna Votrubcová, Marcela Blažková

Foto: ÚMČ Praha-Zbraslav